KELİME YARIŞMASI

Turkish


KELİME YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Uluslararası Atatürk-Alatoo üniversitesi hazırlık grupları arasında yapılan kelime yarışmasının ikincisi gerçekleştirildi.Geleneksel olarak yapılan bu yarışmanın elemesi sınav şeklinde sınıflarda yapılmıştı.Bu eleme sonucuna göre her sınıftan 3 öğrenci grubu temsilen finale katıldı.Yazılı final sınavına göre A2 C grubu 370 puanla birinci ,B1 A grubu 312,5 puanla ikinci olurken,309,5 puanla da B1 B ve A2 B grupları üçüncülüğü paylaştı.
Öğrencilerimize ödülleri mütevazi bir kahvaltı sofrasında takdim edildi.Üniversitemizin yemekhanesinde gerçekleşen bu küçük törende öğrencilerimizin hocaları duygularını dile getirdiler.Genel itibariyle öğrencilerin başarılarını çalışmaya ve ilgiye bağlayan hocalarımız bu başarının devamını dilediler.Söz alan öğrencilerimiz üniversite atmosferinin,çalışma şartlarının,hocalarının farklı olduğunu , başarılı olmalarında bu faktörlerin etkili olduğunu ifade ettiler.Bölüm başkanımız da dilin önemi ve hayatımızdaki yerinden bahsederek ‘Bir lisan bir insan;iki lisan iki insan’ sözüne vurgu yaptı.Sonrasında bu öğrencilerimizi yetiştiren hocalara teşekkür ederek ,öğrencilerimize başarılar diledi.
Konuşmaların ve keyifli bir sohbetin ardından hediyelerini alan öğrenciler bir sonraki yapılacak yarışmanın heyecanıyla törenden ayrıldılar.
Türkçe öğreten hocalarımızdan Umida Gülamcan Kızı,Elnura Usupova,Gülnara Arapova ve Anipa Samatova hocalarımızı canı gönülden kutlar ,başarılarının devamını dileriz.

Yarışma birincileri A2 C grubundan:
Mederbek Abdıldayev
Adinay Kurmanbekova
Dilfuza Turatbek Kızı
Yarışma ikincileri B1 A grubundan:
Keremet Kaçiyeva,
Tabigat Kongaytiyeva,
Adelina Şikenova
Yarışma üçüncüleri B1 B grubundan:
Elena Roy,
Carkınay Okişeva,
Aziza Seyitgazi Kızı
Yarışma üçüncüleri A2 B grubundan:
Adinay Bekbolat Kızı,
Elmira Kurmanbekova,
Akılay Seyitnazar Kızı







Contact us

International Ataturk-Alatoo University

 

Connect with us

We're on Social Networks. Follow us & get in touch.